Juniorien SM-mitalit

M-Teamin juniorijoukkueet ovat saavuttaneet seuran historian aikana neljä juniorien SM-kultaa, viisi SM-hopeaa sekä viisi SM-pronssia. (Päivitetty 30.4.2016)

 
M-Teamin SM-mitalit

 2015-2016:   SM-kulta      A-tytöt
2014-2015:

2013-2014:  
SM-hopea
SM-pronssi
SM-kulta 
B-tytöt
C-tytöt
C-tytöt
2012-2013:  SM-hopea  C-tytöt
2007-2008:   SM-kulta  C92-tytöt
2006-2007:   SM-kulta  C91-pojat

SM-pronssi  C92-tytöt
2003-2004:   SM-hopea  B86-tytöt
2002-2003:  SM-pronssi  C86-tytöt (B-tyttöjen sarja)
2001-2002:  SM-kulta  B83-pojat
1999-2000:  SM-pronssi  B82-pojat
1998-1999:
1997-1998:
1996-1997: 
SM-pronssi
SM-hopea
SM-hopea
B82-pojat
D-tytöt
D-pojat

Palkitut

M-Teamin seuran kauden päätösjuhla järjestetään vuosittain toukokuussa ja juhlassa palkitaan ansioituneita Tiimiläisiä. (Päivitetty 4.6.2017)

Palkintokategoriat ja palkitut:

Vuoden tyttöjuniori:

2017-2018  Emilia Sibelius

2016-2017 Maura Paajanen

2015-2016 Taru Nordman

2014-2015 Elina Vanhanen

2013-2014 Trine Sällström

2012-2013 Taru Nordman

2011-2012 Taru Nordman

2010-2011 Mira Lönnqvist

2009-2010 Nora Ruuth

2008-2009 Iisa Linner

2007-2008 Enja Shoshanna

Vuoden poikajuniori:

2017-2018 Simo Paulaharju

2016-2017 Simo Metsikkö

2015-2016 Mikko Laakso

2014-2015 Olli Elonen

2013-2014 Mikko Laakso

2012-2013 Simo Metsikkö

2011-2012 Elmo Salonen

2010-2011 Riku Isola

2009-2010 Henri Luoma

2008-2009 Joona Tauriainen

2007-2008 Mikko Malinen

Vuoden naispelaaja:

2017-2018  Reeta Malkamäki

2016-2017 Oona Kauppinen

2015-2016 Minttu Tuominen

2014-2015 Oona Kauppinen

2013-2014 Terhi Talvitie

2012-2013 Tuuli Mikkonen

2011-2012 Tuuli Mikkonen

2010-2011 Anni Rainio

2009-2010 Laura Nokelainen

2008-2009 Meri Vahtera

2007-2008 Mia Alén

Vuoden miespelaaja:

2017-2018  Mikko Pasanen

2016-2017 Timo Elomaa

2015-2016 Niko Mäkinen

2014-2015 Janne Makkonen

2013-2014 Aleksi Urho

2012-2013 Riku Reunamäki

2011-2012 Lauri Huusko

2010-2011 Petri Lesch

2009-2010 Antti Itkonen

2008-2009 Tomi Åsten

2007-2008 Henry Saario

Vuoden valmentaja:

2017-2018  Jari Hamström

2016-2017 Tapio Räty, Sakari Tervo, Joonas Räty

2015-2016 Juha Kantokorpi ja Kim Sällström

2014-2015 Mika Heinonen

2013-2014 Tapio Räty

2012-2013 Mikko Päivinen

2011-2012 Juha Kantokorpi

2010-2011 Mikko Laurikainen & Joni Kokkonen

2009-2010 Asko Rautio 

2008-2009 Mikko Laurikainen

2007-2008 Timo & Tomi Salmi

Vuoden joukkue:

2017-2018  C2 -pojat (2003)

2016-2017 Naisten edustusjoukkue

2015-2016 A-tytöt

2014-2015 Miesten edustusjoukkue

2013-2014 C-tytöt

2012-2013 Electric Gladiators

2011-2012 D-tytöt

2010-2011 Naisten ja Miesten edustusjoukkueet

2009-2010 E-tytöt Rusa ja Viikki

2008-2009 E97-pojat

Hanski-pysti:

2017-2018  Mika Lumikaski

2016-2017 Petri Riipinen

2015-2016 Sakari Tervo

2014-2015 Antti Virtanen

2013-2014 Marko-Oskari Lehtonen

2012-2013 Mika Espo

2011-2012 Ursula Snellman, Katja Helminen ja Malla Rajahalme

2010-2011 Rasmus Rissanen

2009-2010 Marko Heinonen

2008-2009 Tauno Tähtitanner

2007-2008 Hannu Virtanen

M-Team Trophyt:

2017-2018  Nro 12 Ursula Snellman

2016-2017 Nro 11 Joni Kokkonen

5.9.2015 Nro 10 Antti Itkonen

2014-2015 Nro 9 Ulla-Maija Kaikusalo

2013-2014 Nro 8 Petteri Lesch

2012-2013 Nro 7 Timo Sirola

2011-2012 Nro 6 Kyösti Norring

2010-2011 Nro 5 Heidi Hänninen

2009-2010 Nro 4 Asko Rautio

2008-2009 Nro 3 Sakari Lahtinen

2008-2009 Nro 2 Tauno Tähtitanner

2007-2008 Nro 1 Vesa Itkonen

Nuoren Suomen vuoden juniorivalmentaja -palkinto:

2012-2013 Miika Pulkkinen
2011-2012 Liisa Elomaa
2010-2011 Timo Wuokko
2009-2010 Juha Kantokorpi
2008-2009 Asko Rautio

Vuoden seurateko:

2012-2013 Perhe Heinonen
2011-2012 Marko Heinonen, Tapio Räty, Enni Taipale ja Sami Lehtinen
2010-2011 Petri Niemelä
2009-2010 Sofia Rancken